Mexikó legyőzte Dél-Koreát és szinte biztosan továbbjut

Rodrigo Lasmar csapatorvos elmondta, Costa combsérülés, Danilo pedig csípőfájdalmak miatt nem léphet pályára szerdán Szerbia ellen, ezért Szocsiban, válogatottjuk bázisán maradnak, el sem utaznak társaikkal Moszkvába.  Danilo már pénteken a Costa Ricával vívott csoportmérkőzésen sem szerepelhetett.  Brazíliának legalább döntetlent kell játszania, hogy az E csoportból a nyolcaddöntőbe jusson.
Rosztov |

Mexikó 2-1-re legyőzte Dél-Koreát az F csoportban, az első körben is nyertek, és szinte biztosan ott lesznek a legjobb 16 között.

Eredmény:
    F csoport, 2. forduló:
Mexikó-Koreai Köztársaság 2-1 (1-0)

-----------------------------------
Rosztov, 43 472 néző, v.: Milorad Mazic (szerb)
    gólszerzők: Vela (26., tizenegyesből), Hernández (66.), illetve Szon Hung Min (93.)
    sárga lap: Kim Joung Kvon (58.), Li Jong (63.), Li Szung Vo (72.), Dzsung Vo Joung (80.)

Mexikó:
    -------
Guillermo Ochoa - Edson Álvarez, Carlos Salcedo, Héctor Moreno, Jesús Gallardo - Héctor Herrera, Andrés Guadrado (Rafael Márquez, 68.) - Miguel Layún, Carlos Vela (Giovani dos Santos, 77.), Hirving Lozano (Jesús Corona, 71.) - Javier Hernandez

Koreai Köztársaság:
    -------------------
Cso Hjun Vo - Li Jong, Dzsang Hjun Szo, Kim Joung Kvon, Kim Min Vo (Honk Csul, 84.) - Mon Szon Mi (Dzsung Vo Joung, 77.), Dzsu Sze Dzsong (Li Szung Vo, 64.), Ki Szung Jueng, Li Dzse Szung - Hvang He Csan, Szon Hung Min

I. félidő:
    ----------
    26. perc: Guardado adott be a tizenhatos bal oldaláról, a becsúszó Dzsang Hjun Szo azonban kézzel a labdába ütött. A jogosan megítélt büntetőt Vela a kapu közepébe lőtte (1-0).

II. félidő:
    -----------
    66. perc: egy gyors ellenakció végén három mexikói támadó vezette két dél-koreai védőre a labdát, Hernández kapta meg a bal oldalon, csinált egy visszacselt és tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-0).
    93. perc: Szon Hung Min kapta meg a labdát a tizenhatos vonalán, egyet tolt befelé, majd a kapu bal oldalába csavart (2-1).

A találkozó elején a dél-koreaiak azonnal visszaálltak a saját térfelükre és kontrákra rendezkedtek be, s nem is tűnt rossznak a terv, hiszen az első helyzetet ők alakították ki. A 26. perctől aztán változtatniuk kellett, miután hátrányba kerültek, mert a 150. válogatottságát ünneplő Guardado beadásába Dzsang Hjun Szo teljesen fölöslegesen beleütött a tizenhatoson belül. A mexikóiak a szünetig hátralevő húsz percben könnyen eldönthették volna az összecsapást, de kimaradtak a lehetőségeik.

A fordulást követően a dél-koreaiak fokozatosan kinyíltak, ez pedig egyre több mexikói helyzettel járt, s a 66. percben a közép-amerikaiak lemásolták a németek elleni kontrájukat, s Javier Hernández eldöntötte a három pont sorsát. A 30 éves támadó ötvenedik alkalommal volt eredményes hazája válogatottjában – ezzel ő a rekorder –, érdekesség, hogy négy évvel ezelőtt ugyanezen a napon szerzett gólt a világbajnokságon, akkor Horvátországnak talált be.

A hajrában az ázsiaiak becsülettel harcoltak és Szon Hung Min 93. percben szerzett gyönyörű góljának köszönhetően szépíteni tudtak.