Forrás: Liszt Intézet Pozsony
Különleges rövidfilmest készül a pozsonyi Liszt Intézetben
A Blue Danube rövidfilmfesztivál legjobb darabjai érkeznek Pozsonyba november 26-án. A Liszt Intézetben tartott vetítést alkotói beszélgetés követi, amelyen magyar és szlovák filmesek osztják meg gondolataikat a közönséggel.
November 26-án, szerdán a Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Pozsony és a József Attila Ifjúsági Klub közös szervezésében tartják a 8. Blue Danube (Kék Duna) Nemzetközi Rövidfilmfesztivál pozsonyi vetítéseit. A filmes est nemcsak egy friss és izgalmas rövidfilmes termésből ad ízelítőt, hanem személyes találkozási lehetőséget is kínál a filmek alkotóival.
Sokszínű válogatás
Az est során hat különböző műfajú és hangulatú rövidfilmet vetítenek, többségében magyar alkotók munkáit:
- Baksa-Soós Csanád: Night Sky Elevator – kísérleti animáció (10 perc)
- Ladányi Jancsó Jákob: Élő kövek – rövidfilm (20 perc)
- László Dóra: A szög – animáció (5 perc)
- Vácz Péter: Kutyafül – animáció (20 perc)
- Daniela Sláviková: Nights and Days – szlovák diákfilm (6,5 perc)
- Gál András: All About Our Friendship – rövidfilm (5 perc)
A program tematikailag és vizuálisan is gazdag: a kísérleti animációtól a személyes hangvételű alkotásokon át a lírai rövidfilmig többféle filmes nyelv jelenik meg.
Beszélgetés az alkotókkal
A vetítést beszélgetés követi, melyet Muszatics Péter filmrendező, a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál főszervezője moderál majd. Erika Paulinská producer a pozsonyi Színművészeti Főiskola képviseletében vesz részt a beszélgetésen, melybe László Dóra és Gál András személyében két olyan rendező is bekapcsolódik, akik rövidfilmjét a közönség is megnézheti az este folyamán.
A beszélgetéshez szinkrontolmácsolást biztosítanak a szervezők.
A Blue Danube Filmfesztivál rövidfilm-seregszemle, mely eredetileg azzal a gondolattal indult, hogy a közép-európai rövidfilmes alkotókat mutassa be a magyar és Bécsben élő közönségnek. A filmfesztiválba immár Pozsony is bekapcsolódik, a főváros mellett a filmeket idén Bécsben, Győrben és Budapesten tekintheti meg a közönség.
A szervezők szeretettel várnak mindenkit a november 26-án, szerdán 18:30-tól kezdődő filmfesztiválra a pozsonyi Liszt Intézetbe (Štefánikova 1.).
Ezt olvasta már ?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.