Immár országos jelleggel

Tavaly tavasszal hirdette meg a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya a Ferenczy István Képzőművészeti és Irodalmi Versenyt azzal a szándékkal, hogy országos versenyként csatlakoztassa a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Versenyhez.

Tavaly tavasszal hirdette meg a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya a Ferenczy István Képzőművészeti és Irodalmi Versenyt azzal a szándékkal, hogy országos versenyként csatlakoztassa a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Versenyhez.

A versenyt először annak apropóján hirdették meg, hogy a helyi 2-es számú magyar alapiskola felvette Ferenczy István nevét, s ugyanabban az esztendőben volt a szobrászművész születésének 200. évfordulója is. Akkor főleg a környékbeli iskolák diákjai neveztek be. Ezért is hatott meglepetésként, hogy az idén csaknem 250 pályamű érkezett az ország minden tájáról, sőt még Magyarországról is.

A pályázók három kategóriában, három témakörben nevezhettek be (tájkép, klasszicista arckép, Ahogy én festem a XXI. századot). A zsűrit meglepte, hogy a gyerekeket nemigen érdekelte a jövő víziója. A tájképek viszont arról árulkodtak, hogy főleg a városi gyerekek egyre intenzívebben vágynak a zöld, a természet után. A klasszicista arcképek hősei Kossuth Lajos, Tompa Mihály, Petőfi Sándor voltak, az ajánlott technikák pedig megoszlottak a grafika és az akvarell között. A verseny nagy felfedezettje a serkei Újpál Viktória lett, aki a II. kategóriában mindhárom témában győzött. A zsűri elnöke, Marián Lacko szerint igazi tehetségről van szó, aki, ha a továbbiakban is foglalkoznak vele, még igen sokra viheti.

Nem sok örömre adott viszont okot az irodalmi verseny, ahol három kategóriában, négy témában (Egy város köztéri szobrai, Kedvenc műalkotásom, Kiállításon voltam, A Felvidék festői) lehetett nevezni. Összesen öt munka érkezett, de a zsűri azokkal sem igen tudott mit kezdeni. „Főleg az lepett meg, hogy a gyerekek nem kíváncsiak azokra a festőművészekre sem, akik környékükön éltek, s akik művészetükkel gazdagították a Felvidék kultúráját – értékelte röviden a pályamunkákat Magdeme Rozália. A zsűri az irodalmi versenyben nem osztott ki díjat. A legjobb munkákból a Ferenczy István Alapiskolában nyílt kiállítás.

A győztesek:

I. kategória, tájkép: Tomovics Gabi (Pozsony), klasszicista arckép: Bari Tibor (Rimaszombat), Ahogy én festem a XXI. századot: Szabó Réka (Rimaszombat)

II. kategória, tájkép–klasszicista arckép–Ahogy én festem a XXI. századot: Újpál Viktória (Serke), Különdíj: Gulyás Veronika (Fülek), Kátai-Benedek Edina (Szentes), Kiss Márta (Egyházgelle)

III. kategória, tájkép: Levendovics Edina (Szegvár), klasszicista arckép: Seregi Noémi (Dunaszerdahely), Ahogy én látom a XXI. századot: Hosszúréti Éva (Rimaszombat).

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?