SITA/AP-felvétel
Vegyesen indult a nap az európai tőzsdéken

Kevéssé, vegyesen változtak a keddi kereskedés kezdetén a főbb európai tőkepiaci árfolyamindexek.
A STOXX 600 index 0,04 százalék, az euróövezeti Euro Stoxx 50 index 0,06 százalék csökkenéssel kezdte a keddi kereskedést. Londonban az FTSE 100 index 0,22 százalék pluszban állt a kereskedés kezdetén, a frankfurti DAX index az előző záráshoz képest nem változott, Párizsban a CAC 40 index 0,11 százalékkal csökkent a nyitáskor, míg a milánói FTSE MIB index 0,11 százalékkal emelkedett, a madridi IBEX 35 index pedig 0,04 százalékkal állt pluszban.
Az olajár emelkedett, több mint két havi csúcsán jár. WTI nyersolaj ára 0,24 százalékkal emelkedett hordónként 65,44 dollárra, a Brent ára pedig 0,30 százalékkal ment feljebb 67,24 dollárra.
Az arany spot jegyzése 0,09 százalékkal emelkedett unciánként 3328,76 dollárra.
A dollárindex 0,44 százalékkal emelkedett 99,37 pontra, az eurót 0,41 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1374 dolláron.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.