Uniós főképviselő: az uniós szankciók működnek

Kaja Kallas

Senkinek ne legyenek kétségei, az uniós szankciók működnek, Oroszország csak az erőből ért, semmi másból – jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Strasbourgban szerdán.

Az Európai Parlament plenáris ülésének a június 24–25-i NATO-csúcstalálkozóról tartott vitáján Kaja Kallas hangsúlyozta, az Európai Bizottság azért javasolta az újabb, az immár 18. szankciós csomagot, hogy továbbra is nyomást gyakoroljon Oroszországra.

„Az EU minden szankcióval gyengíti Oroszország azon lehetőségét, hogy tovább háborúzzon” – fogalmazott.

Ukrajna támogatását folytatni kell, ugyanis – mint az uniós főképviselő kiemelte – minél erősebb Ukrajna a harcmezőn, annál jobb helyzetben lesz a tárgyalóasztalnál, illetve hozzájárul ahhoz, hogy Oroszország végre hajlandó legyen béketárgyalásokat kezdeni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?