Putyin: Moszkva és Teherán számára ugyanazok az erők jelentik a fenyegetést

Vlagyimir Putyin

Mind Irán, mind Oroszország esetében a fenyegetést alapvetően ugyanazok az erők jelentik, amelyek ellenzik az országok törvényes érdekeinek biztosítását – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.

Az elnök szerint Moszkva és Teherán előtt ugyanazok az erők állnak fenyegetésként: azok, amelyek ellenzik országuk „törvényes érdekeinek” érvényesítését. Putyin hangsúlyozta, hogy Oroszország továbbra is támogatja Iránt – különösen a békés célú atomenergia alkalmazása terén –, és ebben a kérdésben Moszkva álláspontja változatlan.

Az ukrajnai háborúval kapcsolatban Putyin több, egymást részben árnyaló megjegyzést tett. Egyrészt azt mondta: Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára, de elvárja, hogy Kijev elismerje a „terepen kialakult realitást”. Hangsúlyozta: Moszkva többször felajánlotta a megállapodás lehetőségét. Ugyanakkor figyelmeztetett arra is, hogy ha Ukrajna „piszkos bombát” vetne be Oroszország ellen, az szerinte a „kijevi rezsim utolsó hibája” lenne. Bár Szumi város elfoglalása nem cél, Putyin jelezte: ezt sem lehet teljesen kizárni. Kijelentette: az orosz és ukrán népet egynek tekinti – „ebben az értelemben egész Ukrajna a miénk”.

Gazdasági kérdésekben az elnök az orosz teljesítményről beszélt. Szerinte Oroszország Európa legnagyobb és a világ negyedik legnagyobb gazdasága lett vásárlóerő-paritáson számolva. Állítása szerint az orosz GDP évente 4 százalék felett nő, és a gazdasági növekedés nem csupán a hadiiparnak, hanem az agráriumnak, az építőiparnak, a pénzügyi szektornak és más területeknek is köszönhető. Putyin szerint az infláció csökken, a munkanélküliség rekordalacsony, és a szegénységi ráta is jelentősen mérséklődött az elmúlt két évtizedben.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?