Izrael Párizst, Londont és Ottawát vádolja azzal, hogy bátorítják a Hamász „tömeggyilkosait”

Benjámin Netanjahu

Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő azzal vádolta meg csütörtök este Franciaországot, Nagy-Britanniát és Kanadát, hogy arra bátorítja a Hamász „tömeggyilkosait”, hogy vég nélkül harcoljanak.

Előzőleg a három ország vezetői bírálták a Netanjahu-kormánynak a Gázai övezetben elkövetett – fogalmazásuk szerint – „botrányos tetteit”.

Netanjahu egy angol nyelvű videóban kijelentette, hogy az Emmanuel Macron francia elnök, Keir Starmer brit és Mark Carney kanadai kormányfő által hétfőn közzétett közös nyilatkozat arról tanúskodik, hogy azt akarják: „Izrael engedje le a kezét és fogadja el, hogy a Hamász tömeggyilkosainak hadserege életben maradjon, újraszerveződjön, és újból és újból újrakezdje az október 7-i mészárlást”.

Az izraeli miniszterelnök szerint a közleménnyel „a három vezető valójában azt mondta ki, hogy azt akarja: a „Hamász maradjon hatalmon”, és az iszlamista palesztin mozgalomnak „reményt adnak arra, hogy létrehozzon egy második palesztin államot, amelyből ismét Izrael elpusztítására fog törekedn”.

Előzőleg Gideon Szaár izraeli külügyminiszter nevek említése nélkül vádolt meg külföldi, „főleg európai” tisztségviselőket „mérgező, antiszemita uszítással”, amely szerinte olyan Izrael-ellenes ellenséges légkört teremtett, amely a két izraeli nagykövetségi dolgozó washingtoni meggyilkolásához vezetett.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?