EU–Afrika csúcs: a közös jövő a szoros együttműködésben van

EU–Afrika csúcs: a közös jövő a szoros együttműködésben van

Az európai és afrikai kontinens közös jövője a szoros együttműködésben van - olvasható a Luandában kedden véget ért kétnapos 7. EU–Afrika-csúcstalálkozó zárónyilatkozatában.

„Elkötelezettek vagyunk partnerségünk további erősítése és az új lehetőségek kiaknázása mellett” – húzták alá a dokumentumban, amely egyben említést tesz a két kontinens válságairól is, köztük az ukrajnai háborúról, valamint a Kongói Demokratikus Köztársaságban és a Szudánban zajló fegyveres konfliktusokról.

„Elítéljük az atrocitásokat, amelyeket az RSF (a hadsereggel szemben álló Gyorsreagálású Támogató Erők milícia) követett el el-Fáser városának bevételét követően, követeljük a harci cselekmények azonnali leállítását és az akadálytalan hozzáférést a humanitárius segélyekhez az egész országban” – hangsúlyozták a dokumentumban a tanácskozáson részt vevő állam- és kormányfők mellett az Európai és az Afrikai Unió vezető politikusai a szudáni Észak-Dárfúrban kialakult helyzetről szólva.

Mindkét fél üdvözölte az Európai Unió afrikai kötelezettségvállalásait a közös biztonság- és védelmi politika keretében, beleértve az EU hosszú távú hozzájárulását az afrikai békefenntartó missziókhoz. Ezenkívül hangsúlyozták a terrorizmus és az erőszakos szélsőségesség elleni közös fellépés fontosságát.

A kétnapos EU-Afrika csúcstalálkozón két tematikus blokkban egyrészt a béke, a biztonság és a multilaterális együttműködés, másrészt a migráció, a mobilitás és a jólét kérdései kerültek terítékre.

Az Európai Unió jelenleg tizenkét polgári és katonai missziót folytat a kontinensen, többek között Líbiában, Maliban, Szomáliában és a közép-afrikai régióban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?