Az Európai Bizottság 202 millió euróval támogatja a palesztin népet

von der leyen k

Az Európai Bizottság 202 millió eurós pénzügyi csomagot különített el a palesztin nép támogatására az ENSZ palesztin menekülteket segélyező ügynökségén (UNRWA), valamint a Palesztin Hatóságon keresztül – közölte hétfőn a brüsszeli testület.

A támogatás része a palesztin területek helyreállítását és ellenálló képességének fokozását, valamint a palesztin lakosság segítését célzó átfogó és többéves programnak. A forrásból 150 millió euró a Palesztin Hatóság működését segíti, különösen az oktatásban, az egészségügyben és a közszolgáltatások terén dolgozók bérének kifizetésében. A támogatás a reformprogram végrehajtásához kötött.

Az UNRWA 52 millió eurós hozzájárulásban részesült, melyet az alapvető szolgáltatások – így az oktatás, az alapfokú egészségügyi ellátás és a humanitárius segítségnyújtás – fenntartására fordítanak a Gázai övezetben, Ciszjordániában, valamint Jordániában, Libanonban és Szíriában élő palesztin menekültek javára.

Dubravka Suica, az EU mediterrán térségért felelős biztosa hangsúlyozta: „Támogatásunk a palesztin nép iránt szilárd és folyamatos. Ezzel a 202 millió eurós kifizetéssel megerősítjük politikai és pénzügyi elkötelezettségünket. A támogatás része annak az átfogó uniós segélycsomagnak, amely a 2025-2027 közötti időszakra összesen 1,6 milliárd eurót tesz ki.”

Hozzátette: „Az EU mély aggodalommal figyeli a Gázai övezet katasztrofális humanitárius helyzetét és a romló körülményeket Ciszjordániában. Továbbra is elkötelezettek vagyunk egy igazságos és tartós béke mellett, amely a tárgyalásokon alapuló kétállami megoldáson nyugszik.”

A támogatás első kifizetéseit a 2025. április 14-én megtartott EU-Palesztin Hatóság magas szintű politikai párbeszéde során bejelentett 1,6 milliárd eurós csomag keretében hajtják végre.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?