Az EU szerint sajnálatos, hogy az Egyesült Államok kilép az ENSZ éghajlatváltozási egyezményéből

von der leyen trump

Sajnálatosnak nevezte az Európai Bizottság klímavédelmi biztosa, hogy az Egyesült Államok kilép az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményéből (UNFCCC), amely pedig Wopke Hoekstra szavai szerint kulcsfontosságú a klímavédelem szempontjából.

Közösségi oldalán Wopke Hoekstra arra reagált csütörtökön, hogy Donald Trump amerikai elnök előző nap rendeletet írt alá az Egyesült Államok kilépéséről több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből.

Az uniós klímavédelmi biztos bejegyzésében kijelentette: az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezménye a globális klímavédelmi fellépés sarokkövét jelenti. Összefogja az országokat az éghajlatvédelmi fellépés támogatása, a kibocsátás csökkentése, az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás és mindezek megvalósításának nyomon követése érdekében.

„Sajnálatos és szomorú, hogy a világ legnagyobb gazdasága és az üvegházhatású gázok második legnagyobb kibocsátója úgy döntött, hogy kilép az egyezményből”

– fogalmazott az uniós biztos.

Az amerikai elnök által aláírt rendelet kimondja, hogy az amerikai költségvetésben felfüggesztik a támogatást 66 szervezetben. Az ENSZ-hez tartozó szervezetek mellett az Egyesült Államok kilépése érinti az Atlanti Együttműködés Partnerséget, a Nemzetközi Demokrácia- és Választási Segítségnyújtó Intézetet (International IDEA), valamint a Globális Terrorellenes Fórumot.

Az amerikai dokumentum szerint az érintett szervezetek fenyegetik az Egyesült Államok szuverenitását, szabadságát és általános jólétét.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?