A háborús felkészülés fokozására szólított föl Kim Dzsongün észak-koreai vezető, miközben a légierő harci gyakorlatait felügyelte.
Az észak-koreai vezető a háborús felkészülés fokozásárára szólított föl

A KCNA észak-koreai hírügynökség szombati jelentése szerint Kim Dzsongün két nappal korábban részt vett a légierő egyik gyakorlatán, ahol felszólította „a hadsereg minden egységét, hogy érjenek el áttörést a háborúra való felkészülésben”.
A gyakorlat során egyebek között cirkálórakéták és kamikaze támadó drónok követését, megsemmisítését, valamint támadó drónok elektronikus eszközökkel történő semlegesítését és megsemmisítését próbálták.
Az állami média jelentése szerint a gyakorlatok részeként teszteltek egy új, nagy hatótávolságú, precíziós siklóbombát, az észak-koreai repülőgépek pedig csapásmérő gyakorlatot is tartottak kijelölt célpontok ellen.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.