Változhatnak a közúti szabályok, tiltás várhat a gyorsabb rollerekre

elektromos roller

Egyszerre könnyítenének és szigorítanának bizonyos szabályokon.

Megváltozhat a közúti közlekedés szabályozása – derül ki abból a belügyminisztérium által előterjesztett törvénymódosítási javaslatból, amely értelmében a jövőben megengedett lehet a megfordulás a jelzőlámpás kereszteződésekben. Jelenleg ez tilos, hacsak egy közúti jelzés kifejezetten másként nem rendelkezik.

„Egyszerűbb és érthetőbb – különösen a külföldiek számára – az a megoldás, ha általánosságban engedélyezett a megfordulás a forgalomirányító lámpákkal szabályozott kereszteződésekben, és csak ott tiltják, ahol ezt külön tábla jelzi” 

– olvasható az indoklásban.

Amennyiben a javaslatot elfogadják, a megfordulás kérdésén túl más területeket is érintene a módosítás. Megváltozhatna például a gépjárművezetői vizsgák lebonyolítása, valamint szigorodna a visszaeső szabálysértők megítélése is.

A tervezet alapján tilos lehet olyan elektromos rollerekkel közlekedni, amelyek 25 km/óránál nagyobb sebességre képesek. Továbbá súlyos szabálysértésnek minősülne, ha valaki lakott területen belül 30 km/órával, azon kívül pedig 40 km/órával túllépi a megengedett sebességhatárt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?