A volt miniszterelnököt a Smer küldte a Duna mögé - a Balatonra
Ódor: A Smer kérjen bocsánatot a szlovákiai magyaroktól!

Ódor Lajos szerint a Smernek bocsánatot kellene kérnie a Szlovákiában élő 450 ezer magyartól. A legnagyobb kormánypárt pozsonyi szervezetének oldala autóbuszon küldené Magyarországra a volt miniszterelnököt.
A Progresszív Szlovákia (PS) politikusa a Facebookon keveredett vitába az oldallal – amelynek a létezésére és furcsa kommunikációjára pénteken mutatott rá a Denník N portál egy cikkében. Az oldal, amelyet a Smer pozsonyi járási alapszervezete kommunikációs felületeként hirdetnek, nem fogja magát vissza – ugyanakkor Ján Mažgút, a párt pozsonyi elnöke azt állítja, hogy nem tudja, ki igazgatja a felületet, és neki nincs is ráhatása, mi jelenik meg az oldalon.
A weboldal amellett, hogy átveszi a Smer központi üzeneteit, kemény szavakkal bírálja a párt ellenfeleit is. František Mikloškónak, a KDH nyolcvanéves képviselőjének például azt üzente, „másszon vissza a sírba”, de Ódort is jelzőkkel illette – amíg ezek el nem tűntek a legutóbbi státuszüzenetből.
A volt miniszterelnököt az oldal egy korábbi megjegyzéséért találta meg magának – Ódor ugyanis egy beszélgetés során felajánlotta, hogy egyirányú jegyet vesz a koalíciónak Oroszországba. Cserébe a felület adminisztrátorai kilátásba helyezték, hogy a Balatonon kölcsönözheti majd a vízibicikliket, és inkább neki vásárolnak majd jegyet Magyarországra.
Ódor szerint a megjegyzések nem tartalmaznak politikai kritikát, cserébe etnikailag motivált támadásnak számítanak. A politikus nehezményezi azt is, hogy a weboldal sajátos módon a bocsánatkérés helyett arra hivatkozott, hogy ironikus kijelentéseknek szánta a státuszokat.
„Élesen el akarok határolódni a Smer etnikailag motivált támadásaitól. Nem magam, hanem az itt élő 450 ezer magyar miatt. Csaknem mindegyikünket már küldték a Duna mögé. Az egyéni megnyilvánulásoknál pedig sokkal súlyosabb, ha ezt közvetlenül a legnagyobb kormánypárt képviselőitől hallani” – áll Ódor bejegyzésében.
A politikus kifogásolja azt is, hogy Robert Fico nem határolódik el a hasonló szélsőséges kijelentésektől, mivel a Republika szélsőjobboldali szavazóit próbálja megszólítani, és most sem vár tőle hasonló lépést – pedig meg kellene azt tennie. „Egyébként voltam a Balatonnál, szép ott” – zárja a sorait Ódor.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.