Migaľ: Elfogyott a pénz a roma polgárőrségek fenntartásának támogatására

migal k

Elfogyott a pénz a roma polgárőrségek fenntartásának támogatására, a beruházási minisztérium pedig ezt nem tudja dotálni a saját költségvetéséből – jelentette ki Samuel Migaľ (független) beruházási, régiófejlesztési és informatizációs miniszter.

„Ha ez valóban komoly probléma, akkor az önkormányzatok kénytelenek lesznek valahogy megbirkózni vele. (...) A mi keretünkben nem látok rá lehetőséget arra, hogy a roma polgárőrségeket a Szlovákia Programból támogassuk” – tette hozzá Migaľ. Azt is közölte, hogy a helyzetről tájékoztatja a Szlovákiai Városok Unióját.

A Szlovákia Városok és Falvak Társulása felszólította a kormányt, hogy tartsa fenn a helyi polgári és megelőző szolgálat elnevezésű projektet, amely hozzájárul a lakosság biztonságához a marginalizált roma közösségekben. Pénzhiány miatt a polgárőrségek decemberben fejezik be tevékenységüket egyes városokban, majd jövőre további településeken. 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?