Ittas személy is tehet feljelentést a rendőrségen

Pozsony. Részeg személy is tehet feljelentést a rendőrségen – állítja az országos rendőr-főkapitányság. Egy fővárosi férfi a közelmúltban azzal fordult a hatósághoz, hogy volt felesége zsarolja, ám a rendőrök alkoholvizsgálatra vitték.

Pozsony. Részeg személy is tehet feljelentést a rendőrségen – állítja az országos rendőr-főkapitányság. Egy fővárosi férfi a közelmúltban azzal fordult a hatósághoz, hogy volt felesége zsarolja, ám a rendőrök alkoholvizsgálatra vitték. Néhány hete egy 28 éves nő állította: megtámadta egy taxisofőr, a rendőrség ez esetben is az áldozat alkoholszintjére volt kíváncsi.

„A történteket egyelőre vizsgáljuk, bővebb információkat nem adhatok” – nyilatkozta lapunknak Silvia Miháliková, a Pozsonyi Kerületi Rendőr-főkapitányság szóvivője. Az alkoholvizsgálatra – véleménye szerint – ez utóbbi esetben a nő pillanatnyi állapotának megállapítása végett volt szükség. „Természetesen a rendőrség nem küldi el a részeg embert sem. A jegyzőkönyv hitelességéhez viszont szükséges, hogy az illető józan legyen. Az említett esetben a hölgy önszántából távozott a rendőrőrsről – másnap viszont visszajött, és feljelentést tett” – tette hozzá a szóvivő.

Marta Bujňáková, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője szerint az alkoholvizsgálat és a feljelentés két különböző dolog. „A rendőröknek kötelességük felvenni a panaszt és jegyzőkönyvbe venni a feljelentést – akár ivott a sértett, akár nem. Sok esetben viszont egészen másnapig kell várni, míg az illető kijózanodik” – tette hozzá a szóvivő.

Nem ritka, hogy az éjjeli szórakozóhelyek látogatóit megverik a kidobóemberek, ám a sértett nem mer feljelentést tenni. „A sértett nyugodtan kihívhatja a rendőrséget. Az áldozatot orvosi kivizsgálásra viszik. A további eljárás a sérülés mértékétől függ. Ha gyó-gyulása hét napnál hosszabb időt vesz igénybe, bűncselekményről beszélünk. Ilyen esetben egy kidobóembert ugyanúgy őrizetbe vesznek, mint bárki mást. Gyakran azzal védekeznek, hogy a vendég kiprovokálta, csakhogy ez sem jogosít fel a brutális verésre” – szögezte le Vladimír Gemela, az Országos Rendőr-főkapitányság munkatársa. (dem)

Hogyan dolgozik egy őrző-védő szolgálat?

Pozsony. Egy magán őrző-védő szolgálat alkalmazottai a rendőrség és a rendbontók közötti kategóriába tartoznak. Erőszakhoz csak abban az esetben folyamodhatnak, ha a gyanúsan viselkedő személy megpróbál elmenekülni a helyszínről vagy agresszívan viselkedik, de ekkor is csak mértékkel léphet fel. „Előfordult, hogy baseballütővel támadtak rá egyik emberünkre, a készültségi egység azonnal ártalmatlanná tette a támadót. De az ilyen incidensek ritkák” – árulta el egy ismert biztonsági szolgálat névtelenül nyilatkozó alkalmazottja. A cég – elmondása szerint – vigyáz arra, hogy munkatársai ne lépjék túl jogköreiket. (no)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?