34 hadgyakorlatot hagyott jóvá a kormány 2025 második felére

tank k

2025 második felében 34 nemzetközi hadgyakorlat lesz Szlovákiában, a szlovák hadsereg tagjai pedig 68 külföldi hadgyakorlaton vesznek részt – döntött pénteken a kormány.

„A NATO-tagságból fakadó feladatokra való készenlét növelésének alapvető részei a katonai gyakorlatok”

– állt a védelmi minisztérium kormány elé terjesztett indoklásában.

A hadgyakorlatok költségvetési kiadásokkal járnak, például az egyik legnagyobb gyakorlat, a Strong Together 2025 megrendezése 766 ezer euróba kerül. 500 katona vesz részt rajta különféle NATO-országokból.

A szlovák katonák például magyarországi, csehországi, belgiumi, portugáliai, kanadai és egyesült államokbeli nemzetközi hadgyakorlatokon vesznek részt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?