Fuvarozás: azt korlátozzák, ami nincs

Kassa/Gúta. Szlovákia az EU-csatlakozási tárgyalásokon a héten lezárta a közlekedésről szóló fejezetet. Pozsony elfogadta azt a követelést, hogy szlovákiai szállítócégek a belépést követő öt évig nem fuvarozhatnak más tagállamban. Szlovákia elérte, hogy az érintettek kétévenként felülvizsgálják a korlátozást.

Kassa/Gúta. Szlovákia az EU-csatlakozási tárgyalásokon a héten lezárta a közlekedésről szóló fejezetet. Pozsony elfogadta azt a követelést, hogy szlovákiai szállítócégek a belépést követő öt évig nem fuvarozhatnak más tagállamban. Szlovákia elérte, hogy az érintettek kétévenként felülvizsgálják a korlátozást. Az alábbi összeállításból kiderül, hogy a korlátozás miatt nem fő a feje egyetlen szlovákiai fuvarozóvállalat vezetőjének sem.

A kassai teherszállító cégek legtöbbje egyáltalán nem szállít árut külföldre, azok a cégek pedig, amelyek részt vesznek a nemzetközi teherforgalomban, minden alkalommal csak egy külföldi célállomásra viszik az árut, azaz nem érinti őket az ország uniós csatlakozását követően életbe lépő korlátozás. Tegnap délután sokan még nem is tudtak a csatlakozási tárgyalások legújabb eredményéről.

Pavol Medo, a Lindbergh szállítócég megbízott vezetője elmondta, hogy egyelőre nem lehet panaszuk, a megrendelések rendszeresek, egész Európába szállítanak árut. Az R-Cargo vállalatot sem érinti a tervezett korlátozás, lévén, hogy ők mára szinte teljesen áttértek a légi teherszállításra. Robert Sekerák, a cég képviselője szerint egyre több megrendelő részesíti előnyben az áruszállítás eme gyors és megbízható módját, nagy távolságokra mindenkinek jobban megéri légi úton szállítani. Robert Sekerák úgy véli, valamennyi jövőbeni közúti teherforgalom-korlátozás a légi teherszállítás fellendülésének kedvez majd.

Ollé Tamás, a gútai Chokito Trans tulajdonosa szerint az öt évig tartó korlátozás nem igazán érinti a hazai teherforgalmazókat, hiszen eddig sem kapcsolódhattak be az EU-országok belföldi áruszállításába. Néhány százra tehető csupán azoknak a vállalkozóknak száma is, akik az egyes tagállamok közti áruszállításra feljogosító CEMT nevű engedéllyel rendelkeznek. A legnagyobb gond ott van, hogy kicsi a szlovák export, sok hazai fuvarozó Magyarországon vagy Csehországban kénytelen rakomány után nézni. Ez azonban ismét csak engedélyhez van kötve, hiszen minden ország védi saját szállítóit. (juk, vkm, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?