Csanádi Gabriella: Bevezetés a korai fejlesztés témaköreibe

A sérült gyermek születésére senki sem készül fel, mindannyian egészséges kisbabát szeretnénk. Egy „beteg“ kisgyerek nevelése óriási lelki és fizikai terhet ró a családra és az iskolára. Ebben segít Csanádi Gabriella könyve.

A sérült gyermek születésére senki sem készül fel, mindannyian egészséges kisbabát szeretnénk. Egy „beteg“ kisgyerek nevelése óriási lelki és fizikai terhet ró a családra és az iskolára. Ebben segít Csanádi Gabriella könyve.

„A valódi beilleszkedés azt jelenti, ha emberi kapcsolatait nem sérülése, hanem érdeklődése határozza meg.” (Schmid-Giovannini)

Mindenki számára ismert tény, hogy vannak közöttünk olyan gyermekek, felnőttek, kiknek fejlődése, személyisége eltér az átlagostól, a „tőlünk” megszokottól. Az élet első időszaka (0-8 év) különösen fontos a sérült gyermekek számára, hiszen ebben a korban még fogékonyabbak, kezelhetőbbek. Ezt az időszakot kell kihasználnunk, ha azt szeretnénk, hogy a sérült, speciális szükségletű gyerekek jobban, eredményesebben fejlődjenek!

A korai fejlesztés segíti a szülőket gyermekük elfogadásában, kapcsolatuk alakításában, reményt ad, növeli önbizalmukat. Ehhez viszont sokféle segítségre van szükség! Csanádi Gabriella nagyszerű szöveggyűjteménye – Bevezetés a korai fejlesztés témaköreibe – rengeteg információt, kapaszkodót nyújt szülőknek és pedagógusoknak ahhoz, hogy: felismerjék a „korai fejlesztésre szoruló” gyerekeket és megismerkedjenek a szakemberek ezt szolgáló munkáival.

A könyv bemutatja hogyan, milyen eredményekkel jár a korai fejlesztés bizonyos esetekben, pl., a beszédfejlődési rendellenesség, hallássérülés esetén, mozgáskorlátozottságnál.

Ezen kívül megismerkedhetünk azokkal a fogyatékosságokkal, amelyek leggyakrabban érintik gyermekeinket: ilyenek például a Down-szindróma, az olvasási, számolási, tanulási és magatartás-zavarok, az autizmus.

Ha nagyon sok türelemmel, erővel, kitartással és szeretettel foglalkozunk velük, nem reménytelen egyetlen kisgyermek állapota sem, mert igen jó eredményeket érhetünk el. A könyv ezt elősegítendő betekintést nyújt a különböző fejlesztőeljárások lényegébe, menetébe. Ezek a következők: Sindelar-féle komplex fejlesztő eljárás; összehangolt vízi és szárazföldi fejlesztés; testséma fejlesztés; HRG-módszer; zeneterápia; a játék, mint terápiás módszer.

Remélem, sikerült sok pedagógus és szülő figyelmét fölkeltenem a téma iránt, hiszen ez a mű igazán azt közvetíti, hogy a másság nem szétválaszt, hanem összeköt minket, embereket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?