MIT TANÁCSOL AZ ORVOS?

Nem ajánlom a homeopátiás szereket
„Kisfiam négyéves, a vérvizsgálat kimutatta, hogy allergiás a virágporra. Sokat hallottam a homeopatikumokról, amelyek nem terhelik meg oly nagyon a májat.

Nem ajánlom a homeopátiás szereket

„Kisfiam négyéves, a vérvizsgálat kimutatta, hogy allergiás a virágporra. Sokat hallottam a homeopatikumokról, amelyek nem terhelik meg oly nagyon a májat. Azt szeretném megkérdezni, az allergiának milyen stádiumában lehet homeopátiás szereket alkalmazni, s hogy Ön ajánlja-e?”

A diagnosztizált pollenallergiát nagyon jól tudjuk nemcsak kezelni, hanem okozatilag gyógyítani is. Az egyetlen tudományosan bizonyított módszer erre az allergénspecifikus immunoterápia. Ennek a gyógymódnak és a vele párhuzamosan használt tüneti kezelésnek semmiféle mellékhatása nincs. Ugyanis a modern gyógyszerekben épp az nincs, amivel általában a homeopatikus orvosok ijesztgetnek. Én tanulmányoztam a homeopátia módszereit. Bizonyíthatóan hosszan tartó védőhatást nem tudnak e módszer alkalmazói bemutatni. Ebből világosan következik, hogy nem ajánlom, mert az allergia tovább erősödik, később sokkal nehezebb alkalmazni a klasszikus gyógymódot és akkor már semmi sem segít. Erre nagyon ügyelni kell, mert a gyermeke jövője az Ön kezében van. Tehát röviden: nem ajánlom a homeopatiás szereket.

Dr. Kossár Klára allergológus

Az epilepszia kezelése

Jelige: Remény. „Bizalommal fordulok Önhöz. 27 éves vagyok, kiskoromtól epilepsziám és agykamra-tágulásom van. 2 éve volt egy nagy és erős rohamom, amikor orvosi segítségre volt szükségem. Addig is, azóta is ritkán és gyenge rohamaim volt. Rendszeresen szedek gyógyszert. Kérdésem a következő: természetes úton kezelhető-e ez a betegség? Tudna nekem valamilyen gyógymódot javasolni?”

Az epilepszia szakszerű kezelése ideggyógyász szakorvosra tartozik, de léteznek kiegészítő természetes gyógymódok is. Habár kevés a tapasztalat ezen a téren, mégis van egy gyógynövényes kezelés, amely másoknál már bevált. Először is csökken a rohamok gyakorisága, majd az intenzitása. Mivel nincs két egyforma beteg, a szakorvosi kezelés mellett párhuzamosan egy természetes gyógymódot is lehet alkalmazni, az egyik nem zavarja a másik hatását, sőt a gyógynövények és gyógynövénykivonatok nem lépnek káros kölcsönhatásba a szintetikus gyógyszerekkel. Ha igazán teljes biztonságban akarunk élni, akkor a gyógynövényeket fél vagy 1 órával a szintetikus gyógyszerek előtt vagy után kell alkalmazni, hogy ne találkozzanak az emésztőrendszerben. Belsőleg olyan készítmény jöhet számításba, amely kisebbíti azt a heget, amely az agyban az idegpályán átirányítja a gyenge áramvezetést a motorikus részre. Ekkor jelentkezik a görcs. ĺgy kisebbedhet a heg, amely születéskor keletkezik vagy élet folyamán kisebb vagy nagyobb agyrázkódás után alakul ki. Ha kisebbítjük a heget, csökken a görcsök gyakorisága, és lehet, hogy már csak vihar előtt fognak jelentkezni.

A természetgyógyászat a következőket javasolja az epilepsziásoknak:

Belsőleg alkalmazható teakeverék:

1. 25 g macskagyökér, 15 g kamilla, 25 g fekete ürömfű, 15 g kerti ruta, 15 g fahéj. Két evőkanálnyi teakeveréket egész éjjel langyos vízben ázni hagyunk, és reggel leszűrjük. Szükség esetén felmelegítjük, és naponta háromszor 1,5 dl iszunk belőle étkezés után.

2. szerecsendiópor + fahéjpor 1:1 arányban

Egy késhegynyivel veszünk be úgy, mint nyugtatóport és iszunk rá 1 dl vizet. Utána a betegnek le kell feküdnie pihenni.

3. A fehér fagyöngyöt a lehető legapróbbra feldaraboljuk, és 1:8 arányban jól zárható palackban 1 hónapig fehérborban áztatjuk.

Az üveget homokba is el lehet ásni. Egy hónap múlva leszűrjük és ebből a fehérfagyöngy borból naponta egyszer-kétszer fél decit fogyasztunk. Amikor a gyógybor elfogy, tartsunk 2-3 hetes szünetet.

Felmerül a kérdés, hogy lehet-e aromaterápiával segíteni az epilepsziában szenvedő embereken. El kell mondani, hogy az aromaterápiának itt nagyon szűkek a lehetőségei. Ha figyelembe vesszük, hogy egyes illatok túladagolása – még ha a levegőből lélegzi be a beteg -, kiválthatja az epilepsziás görcsöket. Ilyen illat a kakukkfű, borsikafű és a szurokfű illata. Kis mennyiségben megengedett a citromfű, fahéj, fenyőgyanta, levendula, rozmaring illóolaja.

A gyógyítás során feltétlenül szükséges az alapkezelés, amelyet a szakorvos határoz meg. A gyógynövénykezelés sokban segíthet és javíthatja a szenvedő ember életminőségét, és így hasznosan egészíti ki a szakorvosi kezelést.

Dr. Nagy Géza természetgyógyász

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?