Koronavírus: A WHO álláspontja a leggyakoribb tévhitekről

koronavírus

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) összegyűjtötte azokat a koronavírussal kapcsolatos tévhiteket, amelyek a legelterjedtebbek.

A koronavírus csak meleg és nyirkos éghajlaton terjed

Egyre több bizonyíték van arra, hogy a COVID-19 az egész világon terjed. Tekintet nélkül arra, ki melyik égövben él, ha nem szükséges, ne utazzon!

Hideg vízben vagy hóban elolvad

Nincs bizonyíték arra, hogy a hideg megöli a vírust. Az ember normális testhőmérséklete 36,5°C-37°C. A COVID-19 ellen a leghatásosabb védekezés a rendszeres és alapos kézmosás fertőtlenítő géllel vagy meleg vízzel és szappannal.

Megvéd bennünket a forró fürdő

A már említettek miatt ez nem igaz. A test belső hőmérsékletét a forró fürdő nem változtatja meg. 
Kezét meleg vízzel mossa és vigyázzon, hogy mosatlan kézzel ne nyúljon a szeméhez, a szájához, az orrához.

Megfertőzhet a Kínából vagy más érintett országból érkező küldemény

Bár a vírus bizonyos felületeken több óráig, sőt napokig megmaradhat, nem valószínű, hogy a küldeménnyel való manipulálás után megmarad. A biztonság kedvéért az ilyen árut fertőtlenítse, majd vízzel és szappannal mossa meg a kezét.

A hőmérő kimutathatja a koronavírust

A magasabb testhőmérséklet a koronavírus-fertőzés egyik tünete. A lázmérés nem biztos, hogy kiszűri azokat az embereket, akik ugyan már vírushordozók, de tüneteik még nincsenek. Körülbelül 2-10 napon belül jelentkeznek.

Háziállatok is terjeszthetik a vírust

Jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy a kutya vagy a macska kockázatos lenne. A biztonság kedvéért mindig mosson kezet, ha hozzáér házi kedvencéhez. Ez megvéd az E.coli baktériumtól és a szalmonellától is.

A tüdőgyulladás elleni vakcina megvéd

Nem. A szakemberek külön szérumot szeretnének ellene kifejleszteni. A tüdőgyulladás elleni vakcina akkor is hasznos, mert olyan betegségektől véd meg, amelyek megnövelnék a koronavírus-fertőzés esetleges kockázatát.

Csak az idős embereket sújtja

Nem. Korra való tekintet nélkül támadhat. Az asztmában, cukorbetegségben vagy szív- és érrendszeri betegségben szenvedő idősek csak kismértékben veszélyeztetettebbek. A 
WHO mindenkinek, a fiataloknak és a gyerekeknek is azt ajánlja, hogy tegyék meg a fertőzés elleni lépéseket.

Van gyógyszer a koronavírus ellen

Nem igaz. Nem létezik speciális gyógyszer ellene, csak a tünetek enyhítésére. Jelenleg néhány hatóanyagot vizsgálnak, de ezeket klinikai teszteknek kell alávetni.

(iZdravie)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?