Hormonkezelés veszéllyel

Az emberek várható élettartama csak a múlt században hoszszabbodott meg jelentős mértékben. Az ókor, majd a középkor századaiban 25-35 év között mozgott a várható élettartam. Erről tanúskodnak a Róma melletti őskeresztény katakombák is: az ott eltemetett személyek túlnyomó többsége nem érte meg a 30. életévét.

Az emberek várható élettartama csak a múlt században hoszszabbodott meg jelentős mértékben. Az ókor, majd a középkor századaiban 25-35 év között mozgott a várható élettartam. Erről tanúskodnak a Róma melletti őskeresztény katakombák is: az ott eltemetett személyek túlnyomó többsége nem érte meg a 30. életévét.

Napjainkban viszont – legalábbis az ipari államokra – az élettartam kitolódása figyelhető meg. A legtöbb nyugat-európai országban a nők várható élettartama meghaladja a 80 évet, s a férfiaké is 75 körül mozog. Németországban ötször annyi százéves vagy még idősebb ember él ma, mint 15 évvel ezelőtt.

Ez persze gondokat is hoz magával: például azt, hogy mind kevesebb aktív keresőnek (Európa legtöbb országában kevesebb gyermek születik, mint ahány felnőtt meghal) kell eltartania a nyugdíjasok növekvő táborát. Ez pedig hatalmas terheket ró a nyugdíjbiztosítókra.

Amerikában (hol máshol?) egy kínai származású orvos agyában fogant meg először a gondolat, hogy az öregedés tüneteinek nagy részét a szervezet hormonháztartásának „kiürülése” okozza. Mint a Der Spiegelnek elmondta, a 30 év fölötti férfiak és a 40 fölötti nők szervezetében 9-9 hormon termelése szűnik meg. Ennek következményei az öregedés jelei: a bőr ráncosodása, a csontritkulás, az elhízás, az izmok sorvadása, a látás romlása.

Edmund Chein egy orvosi szaklapban véletlenül látta meg annak leírását, miként hatnak a növekedési hormonok (HGH) idősödő férfiakra. Egy endokrinológus hat hónapon át kezelt 61 és 81 év közötti férfiakat HGH-val. Ennek hatására a páciensek szervezetében 14 százalékkal csökkent a zsírszövet mennyisége, 9-12 százalékkal nőtt az izomszövet állománya, bőrük vastagabb lett, és néhányuk esetében megnőtt a szexuális étvágy is.

Biológiai értelemben 20 évet fiatalodtak.

Felfogása egyszerű: az emberek azért öregszenek, mert csökken a hormonszintjük. Márpedig ez ellensúlyozható HGH, DHEA, melatonin, pregnenolon és más hormonok adagolásával. Az öregedés ugyan természetes folyamat, ám olyan, amelybe nem muszáj belenyugodni. A klinikai orvosok szkeptikusan vélekednek a HGH drasztikus adagolásáról. Mint egy berlini szakértő rámutatott: a mai napig nem állnak rendelkezésre olyan klinikai felmérések, amelyek egyértelműen bizonyítanák a HGH-terápia hasznosságát; ezenkívül pedig minden hormonkezelés magában hordozza a rákos megbetegedés kockázatát. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?