Gyógyír a fájdalomra

A víz alatti masszázs, a meleg medence- vagy a szénsavas kádfürdő nemcsak kellemes érzéseket kelt bennünk, hanem nagyon hasznos is pl. a mozgásszervi, a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében. Jó tudni: nem mindegy, hogy milyen meleg vízben üldögélünk.

A fürdés kultúráját a rómaiak, majd később a törökök virágoztatták fel. Egyes adatok szerint az ősember települései is a meleg vizű források mellett alakultak ki, tehát a csont-, ízületi és izomrendszeri betegségek gyógyvízzel való kezelése egyidős az emberiséggel. A magyarországi hévizek és gyógyforrá-sok jótékony hatásáról 1673-ban egy angol orvos a következőket jegyezte le: „A természettől meleg budai fürdők a világon a legjelentősebbnek tartatnak”. Magyarország – Japán, Izland, Olaszország és Franciaország mögött – a világranglista ötödik helyén áll. Az országban több mint nyolcszáz hévízkutat tartanak nyilván, ezeknek csaknem egyharmadát fürdésre használják. A termálvizek közül százharmincötöt gyógyvízzé nyilvánítottak. Akinek magas a vérnyomása, szív-, illetve akut gyulladásos betegségben szenved, csak a 34-35 fokos vízben tartózkodhat. Vannak olyan kórok, amelyeknél a melegebb víz felerősítené a panaszokat, de olyanok is, amelyeknél kerülni kell a termálvizet. A magas kéntartalmú gyógyvizek főleg a porckopásos betegségekre hatásosak. Bizonyított, hogy a vízben lévő hatóanyagok a bőrön keresztül szívódnak fel és rakódnak le a beteg porcokban. Jó hatásúak a medencén kívüli kezelések is. A víz alatti sugármasszázs mély szövetingereket kelt: rezgésbe hozza a lágy részeket, fokozza a vér- és nyirokkeringést. Idegbetegségek, keringési zavarok esetén ajánlott, kiváló egészíti ki a sérülés utáni rehabilitációt. A szénsavfürdővel a szív teherbíró képessége fokozható, hiszen hatására a felszíni erek kitágulnak és az izmokban, kötőszövetekben a vérkeringés élénkül. Ez a terápia az artériás és vénás keringési zavarok, valamint magas vérnyomás esetén ajánlott. Alkalmazzák infarktus utáni rehabilitációra és szívműtétek utáni kezelésre is.

Mi micsoda?

Hévíz, illetve termálvíz: vegyi összetételétől, utólagos minősítésétől, felhasználási módjától függetlenül a 30 Celsius-foknál magasabb hőmérsékletű vizeket nevezik így.

Ásványvíz: olyan hideg, illetve meleg, a természetben előforduló víz, amelynek egyetlen literében ezer milligrammnál több oldott ásványi anyag található.

Gyógyvíz: emberi, orvosi minősítő munka eredménye, olyan ásványvíz, amelynek gyógyhatása orvosi kísérletekkel bizonyított. A gyógyvízminősítő kritériumok Németországban, Csehországban és Magyarországon a legszigorúbbak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?