Babiš nem ért egyet a helyreállítási alap javasolt elosztásával

Andrej Babiš

Andrej Babiš cseh miniszterelnök nem ért egyet azzal a kulccsal, amely alapján az Európai Bizottság elosztaná a koronavírus-járvány által sújtott gazdaságok támogatására szánt uniós helyreállítási alapot.

Csütörtökön kiadott nyilatkozatában Babiš határozottan elutasítja például, hogy a feltételek között fontos szerepet kapjon a munkanélküliségi mutató. „Elfogadhatatlan azoknak az uniós államoknak a megbüntetése, amelyeknek a válság ellenére is sikerül alacsonyan tartaniuk a munkanélküliséget” – írja a cseh kormányfő.

Csehországnak a Prágában nyilvánosságra hozott adatok szerint majdnem 20 milliárd eurót kellene kapnia a 750 milliárd eurós európai mentőcsomagból.

Babiš nem ért egyet azzal sem, hogy a helyreállítási alap olyan országok gazdaságát támogassa, amelyeknek már hosszabb ideje költségvetési gondjaik vannak, s e gondjaikat a koronavírus-járvány csak még inkább kidomborította.

„Elsősorban azt kellene bebiztosítani, hogy helyzetük a jövőben javulni fog. Az egészséges pénzügyekkel rendelkező országok gazdaságát szintén negatívan érinti a válság, különösen az olyan exportirányultságú gazdaságokat, mint a cseh. Arra van szükség, hogy a gazdasági növekedést és a versenyképességet az egész Európai Unióban támogassuk” – szögezte le a cseh kormányfő. Szerinte ezért a támogatásoknál a hangsúlyt a beruházásokra és a hiányos infrastruktúra kiegészítésére kell fordítani.

Az Európai Bizottság elképzelése szerint az összegből a legnagyobb részeket a koronavírus-járvány által leginkább sújtott Olaszország és Spanyolország kapnák. Csehországra 19,2 milliárd euró jutna.

Andrej Babiš az Európai Bizottság tervezett elosztási kulcsát határozottan elutasítja. Úgy véli, igazságosabb elosztási rendszerre lenne szükség. Az uniós terv – fejtette ki Babiš – túlságosan nagy eladósodással számol. A cseh kormányfő hangsúlyozta: Brüsszelben követelni fogja, hogy továbbra is maradjon fenn az európai költségvetés elosztásának jelenlegi modellje, amely segíti a gazdaságilag gyengébb tagállamok gyorsabb felzárkózását.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?