Az Audi globális kiszállítása 2,9 százalékkal csökkent tavaly

uj auto

Az Audi több mint 1,6 millió járművet szállított ki ügyfeleinek világszerte tavaly, ami 2,9 százalékos csökkenést jelent az előző évhez képest. A kiszállítások azonban szeptembertől kezdődően minden hónapban emelkedtek éves összevetésben – áll a cég honlapjára fölkerült közleményben.

Tavaly a megrendelések több mint 13 százalékkal nőttek 2024-hez képest, az elektromos modellek megrendelései pedig mintegy 58 százalékkal ugrottak meg.

A tisztán elektromos modellek kiszállításai rekordot döntöttek tavaly, mintegy 36 százalékkal, több mint 223 ezerre nőttek. A két új elektromos jármű (EV), az Audi A6 e-tron (37 ezer) és az Audi Q6 e-tron (84 ezer) jelentősen hozzájárult a keresletnövekedéshez. Az Audi kiszállítási rekordokat ért el többek között Kanadában, Lengyelországban, Törökországban és Dániában tavaly.

Európában (Németország nélkül) az Audi több mint 464 ezer járművet szállított ki tavaly, ami 0,5 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól. Az elektromos járművek kiszállítása ugyanakkor csaknem 40 százalékkal, mintegy 113 ezerre nőtt.

Az Audi a hazai, németországi piacán növekedést ért el: kiszállított járműveinek a száma 4 százalékkal, több mint 206 ezerre nőtt, ebből mintegy 41 ezer volt tisztán elektromos (+89 százalék).

Észak-Amerikában az Audi több mint 202 ezer járművet szállított ki, 12,2 százalékkal kevesebbet a 2024. évinél. Ebből az elektromos járművek száma rekordnak számító, körülbelül 33 ezer volt, ami 15 százalékkal több mint egy éve. Kanadában a kiszállítások 11 százalékkal, rekordot jelentő 37 ezerre emelkedtek.

Az Audi a kínai piacra 618 ezer járművet szállított ki tavaly, 5 százalékkal kevesebbet mint egy évvel korábban.

A tengerentúlon és a feltörekvő piacokon az Audi 5,5 százalékkal, mintegy 134 ezerre növelte a kiszállításait tavaly. A tisztán elektromos modellek kiszállításai 26 százalékkal, 14 ezerre emelkedtek. A legnagyobb növekedést produkáló országok közé tartozott Argentína (+77 százalék), Törökország (+28 százalék) és Egyiptom (+21 százalék).

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?