A hatalom mocskos szavai

fico kpp

Az emberek nem szeretik, ha a kedvenc politikusaikat vulgárisan sértegetik, ha k...ának, p...ának nevezik őket. Pfuj, hogy merészelnek ilyesmit nyilvánosan a szájukra venni?! Undorító! De bezzeg amikor az „ő politikusaik” másokat sértegetnek, az már nem zavarja őket, mert hiszen a „miénk” csak az igazat mondta ki hangosan a másikról, mert vele csak így lehet bánni, a „miénk” csak a véleményét mondta, és nekünk meg kell védenünk a szólásszabadságot! És így tovább.

Hat évvel ezelőtt Igor Matovič egy gyűlésen arra buzdította a résztvevőket, hogy Andrej Danko ellen skandáljanak obszcén szavakat. És ők hagyták magukat felhergelni: nevettek és skandáltak. Ez nem sokban különbözött attól, ahogy a Smer választói viselkedtek 2022. május 1-jén Nyitrán, amikor Blaha képviselő úr uszította a tömeget, hogy Zuzana Čaputováról skandálják: „Az elnök egy amerikai sz....a.”

Ez nagyon furcsa módszer: a politikus kihasználja a választókat, hogy ők mondják ki helyette a szitokszavakat. Ő mossa kezeit, neki ehhez semmi köze, hiszen ő egy csúnya szót nem ejtett ki a száján – mentegetőzött utólag Blaha. Már nem emlékszem pontosan, hogy ez Blaha saját ötlete volt-e, vagy a Smer tagjai vették-e őt védelmülbe azt bizonygatva, hogy Blaha állítólag valójában azt akarta, hogy a tömeg azt skandálja, hogy „amerikai ügynök”. Még gyáván hazudnak is. Blaha hat alkalommal egymás után uszította a tömeget. A tömeg pedig hatszor használta a trágár szót. Blaha tudta, mit csinál. A Smer politikusai pedig, Ficót is beleértve, nevettek.

A nyitrai gyűlés óta még négy év sem telt el, és most már egy jó ideje Szlovákia tele van Fico ellen irányuló vulgáris feliratokkal, rajzokkal. És ez a lényeg.

Ha Robert Ficót és Zuzana Čaputovát össze kellene hasonlítanom, hogy ki nyerte el a „vulgáris támadások nagyobb áldozata” címet, akkor le kell szögeznem, hogy a Fico elleni támadások sokkal intenzívebbek. De ezt az adok-kapokot nem Čaputová szimpatizánsai kezdték, először az elnök asszonyt vették célba.

A vulgáris kifejezések használata a politikában olyan játék, amelyben mindenki veszít. Mert ha egy politikus így bánik egy másikkal, mindig találnak bosszúállókat, akik ugyanazzal a módszerrel visszavágnak. Pontosan ez történik most, és végül mindenki szenvedni fog. Senkinek sem jó látni a saját nevét obszcén kifejezésekkel összekapcsolva. Senkinek sem kellene szenvednie, elég lenne tiszteletben tartani, hogy a vulgáris kifejezések politikai fegyverként elfogadhatatlanok.

Igyekszem azt a szabályt követni, hogy ha egy politikus durvaság és vulgáris viselkedés áldozata, akkor elítélem a durvaságot és a vulgáris viselkedést, és kiállok a politikus mellett – még akkor is, ha egyébként nem értek egyet a nézeteivel. Így például pár éve kétszer is kiálltam az elnök asszony mellett, ami miatt természetesen néhány Smer-szavazó csúnyán morgolódott. És most ugyanígy elítéltem a poprádi diák Fico elleni vulgáris viselkedését, ami most jó pár progresszívnek nem tetszik. Természetes, hogy a hozzám hasonlóak egyszerre két oldalról kapják a kritikát, de másképp nem is lehet, ha nem akarunk beletörődni a jelenlegi morális hanyatlásba. Szlovákiának szüksége lenne arra, hogy jól látható legyen az itt élő tisztességes emberek tömege, politikai hovatartozástól függetlenül.

A szerző a Plus 7 dní munkatársa

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?