Európa Liga – Nehéz meccsel kezd Dárdai és Szalai csapata

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC és a Hoffenheim is kemény mérkőzésre számíthat a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ma esti első fordulójában.
SITA/AP-felvétel
A Hoffenheim a Bragát látja vendégül, méghozzá minden bizonnyal önbizalommal telve, miután szombaton 2-0-ra legyőzte a Bundesliga-címvédő Bayern Münchent. A portugál együttes már kevésbé lehet magabiztos, mivel utolsó két bajnokiját elveszítette, s ugyan a Porto elleni vereség papírforma volt, a Setuballal játszott 0-2 egyértelmű csalódás a csapatnak.
 
A német együttes magyar csatára, Szalai a válogatott szeptember eleji, Lettország elleni mérkőzésén megsérült, s azóta nem bevethető.
 
Dárdai Pál csapata egy-egy győzelemmel, döntetlennel és vereséggel rajtolt a német bajnokságban, az EL-ben pedig a spanyol Athletic Bilbaót fogadja, mely kiválóan kezdte az új szezont, három meccs után hét ponttal a negyedik a La Ligában.
 
A mérkőzés háromesélyesnek tűnik, viszont tekintve, hogy a J csoportban még az ukrán Zorja Luhanszk és a svéd Östersunds szerepel, a továbbjutás szempontjából egyik csapat sem kerül nehéz helyzetbe még egy vereség után sem.
 
A második számú európai kupasorozatban a Kleinheisler Lászlót soraiban tudó Asztana, Korhut Mihály csapata, az izraeli Hapoel Beer-Seva és Kádár Tamás együttese, az ukrán Dinamo Kijev is indul. Az Asztanára vár a legnagyobb kihívás, hiszen a spanyol bajnoki ötödik Villarreal vendégeként lép pályára.
 
Az izraeli együttes és a kijevi gárda ugyanakkor győzelmi esélyekkel kezdhet: előbbi a svájci Luganót, utóbbi pedig az albán Skënderbeut fogadja.
 
Európa Liga, csoportkör, 1. forduló
     A csoport:
Slavia Praha (cseh) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 19.00
Villarreal (spanyol)-Asztana (kazah) 19.00
 
   B csoport:
Young Boys (svájci)-Partizan Beograd (szerb) 19.00
Dinamo Kijev (ukrán)-Skënderbeu (albán) 19.00
 
    C csoport:
Basaksehir (török)-Ludogorec (bolgár) 19.00
1899 Hoffenheim (német)-Braga (portugál) 19.00
 
    D csoport:
HNK Rijeka (horvát)-AEK Athén (görög) 19.00
Austria Wien (osztrák)-AC Milan (olasz) 19.00
 
    E csoport:
Apollon Limasszol (ciprusi)-Olympique Lyon (francia) 19.00
Atalanta (olasz)-Everton (angol) 19.00
 
    F csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 19.00
Fastav Zlín (cseh)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 19.00
 
    G csoport:
FCSB (román)-Viktoria Plzeň (cseh) 21.05
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Lugano (svájci) 21.05
 
    H csoport:
Arsenal (angol)-1. FC Köln (német) 21.05
Crvena zvezda (szerb)-BATE Boriszov (fehérorosz) 21.05
 
    I csoport:
Vitoria Guimaraes (portugál)-Red Bull Salzburg (osztrák) 21.05
Olympique Marseille (francia)-Konyaspor (török) 21.05
 
    J csoport:
Hertha BSC (német)-Athletic Bilbao (spanyol) 21.05
Zorja Luhanszk (ukrán)-Östersunds (svéd) 21.05
 
    K csoport:
Vitesse (holland)-Lazio (olasz) 21.05
Zulte Waregem (belga)-OGC Nice (francia) 21.05
 
    L csoport:
Real Sociedad (spanyol)-Rosenborg (norvég) 21.05
Vardar Szkopje (macedón)-Zenit (orosz) 21.05
 

Ajánló