Ők mennek a férfi kézilabda-vb-re

Budapest |
Xavi Sabaté magyar szövetségi kapitány kihirdette 18 fős keretét a januári, franciaországi kézilabda-vb-re.
MTI-felvétel
A csapat hétfőn folytatja a felkészülést Budapesten, ahol az edzésmunkába harmadik kapusként bekapcsolódik Borbély Ádám vagy – ha Achilles-ín-sérülése engedi – Bartucz László. Ők azonban nem utaznak a vb-re, amelyre 16 játékos nevezhető. A csapat közvetlenül a vb előtt a dániai Bygma Kupán lép pályára.
 
A világbajnokságot január 11-től 29-ig rendezik, a magyar válogatott az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes német, az Eb-harmadik horvát, valamint a fehérorosz, a chilei és a szaúdi csapattal szerepel egy csoportban.
 
A 18 fős keret: 
    Kapusok: 
Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
    Jobbszélsők:
Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC)
    Jobbátlövők:
Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém) 
    Irányítók:
Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
    Beállósok:
Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
    Balátlövők:
Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém)
    Balszélső:
Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)
 
    A Bygma Kupa programja: 
    Január 5., csütörtök (Aalborg):
Izland-Egyiptom 18.00
Dánia-Magyarország 20.15
    Január 6., péntek (Skjern): 
Magyarország-Izland 18.00
Dánia-Egyiptom 20.15
    Január 8., vasárnap (Aarhus):
Egyiptom-Magyarország 18.00
Dánia-Izland 20.15
 
    A világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia
B csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola
C csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia
D csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína
 
A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.
 
A magyar válogatott csoportmérkőzései: 
Január 13., péntek, 17.45: Németország-Magyarország
Január 14., szombat, 20.45: Magyarország-Horvátország
Január 16., hétfő, 17.45: Magyarország-Chile
Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia - Magyarország
Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország-Magyarország

Ajánló