2012. február 4. szombatMa: Ráhel (HU), Veronika (SK)Holnap: Ágota (HU), Agáta (SK)« Küldj képeslapot!

Szélvihar, havazás és árvíz a Magas-Tátra térségében

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Poprád ((Poprad)
|

Fákat döntött vagy csavart ki, ágakat tört le az erős szél a Magas-Tátrában az utóbbi órákban. A közlekedés-rendészeti ügyelet arra kéri az autósokat, hogy kerüljék a Csorbató (Štrbské Pleso) és Podbanské közti útszakaszt. A hegységben legmagasabb területein havazik is, a friss hóréteg vastagsága helyenként az 50 centimétert is megközelíti.

A Poprádi, a Késmárki, a Lőcsei és az Iglói járásban továbbra is erős szél fúj, az egyes széllökések sebessége a másodpercenként 25-30 métert is eléri.

A késmárki járásbeli Maldur (Podhorany) községben a hirtelen lezúdult nagy mennyiségű csapadék miatt kiépett a medréből a helyi patak, ezért harmadfokú árvízvédelmi készültséget hirdettek.