Véget ért a 41. Duna Menti Tavasz

Dunaszerdahely |

A tegnap délelőtti ünnepélyes eredményhirdetéssel és díjátadóval véget ért a gyerek bábosok, színjátszók és hagyományőrzők éves seregszemléje. 

Az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoport: Titok-tár (szerkesztett játék)

Az alábbiakban ismertetjük az eredményeket. 

Bábosok 

Aranysávos minősítés: 

A Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Lúdas Matyi című előadásért (rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia) 
A Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög című előadásért (rendezte: Csörgei Tünde) 
A Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Kádár Kata története című előadásért (rendezte: Makó Kovács Erika) 
A Pozsonyi Duna Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az öreg halász és a nagyravágyó felesége című előadásért (rendezte: Farkas Márta) 
A Felsővámosi Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának A kismalac és a farkas című előadásért (rendezte: Rebro Ágota) 
A Kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a József az álomlátó című előadásért (rendezte: Blanár Gabriella) 

Ezüstsávos minősítés: 

A Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Kis Ugri-bugri Bábcsoportjának a Reszkessetek egerek című előadásért (rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet) A Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportjának A becsületes tolvaj Marci című előadásárt (rendezte: Bréda Szilvia) 
A Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A farkas és a hét kecskegida című előadásért (rendezte: Izsák Katalin, Siposs Jenő és Tóth Tibor) 

Bronzsávos minősítés: 

Az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportjának A fülemüle című előadásért (rendezte: Juhász Zsuzsanna és Krošlák Olga) 
A Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportjának Az állatok nyelvén értő juhász című előadásért (rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet) 
A Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A szegény asszony madara című előadásért (rendezte: Csiffári Renáta, díszlet és bábok: Kiss Márta) 
Az Ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsoportjának a Cipódal című előadásért (rendezte: Bencsics Varga Mária) 

A gyerekzsűri díja: 

A Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög című előadásáért 

Szerkesztett játékok 

Gyémántsávos minősítés: 

Az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár című előadásért (rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó) 

Aranysávos minősítés: 

A Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek VMK és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz Gyermekszínpada I. csoportjának A fülemile című előadásért (rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin) 
A Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a helyi alapiskola Tekergőcök Csoportjának az Így volt, igaz volt, mese SE volt című előadásért (rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén) 

Ezüstsávos minősítés: 

A Bolyi Alapiskola és Óvoda Ficánka Gyermekcsoportjának a Tavaszi gyermekjátékok című előadásért (rendezte: Kondás Viola és Horbulák Petronella) 
A Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Bálos-Ok, Bálo-Sokk című előadásért (rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa) 

Bronzsávos minősítés: 

A Marcelházi Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának a Játszani jó! című előadásért (rendezte: Poništ Tünde) 

A gyerekzsűri díja: 

Az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár című előadásért 

A zsűri különdíja: 

N. Tóth Anikónak, az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillagszóró Gyermekszínjátszó Csoportja rendezőjének a kiváló dramaturgiai munkáért 

Színjátszók 

Aranysávos minősítés: 

A Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz Gyermekszínpada II. csoportjának az Árvácska című előadásért (rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin) A Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpadának a József és testvérei című előadásért (rendezte: Écsi Gyöngyi, jelmeztervező: Kotiers Éva) 
A Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának A teremtés című előadásért (rendezte: Mészáros Andrea) 

Ezüstsávos minősítés: 

A Jánosi Alapiskola és Csemadok Csicsóka Színjátszócsoportjának A rátóti csikótojás című előadásért (rendezte: Milen Gabriella) 
A Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszócsoportjának a Ludas Matyi című előadásért (rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna) 
A Füleki Gimnázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpadának a Várról várra zeng az ének… című előadásért (rendezte: Szvorák Zsuzsa) 
A Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a helyi alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd című előadásért (rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén) 

Bronzsávos minősítés: 

A Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszócsoportjának A kiskakas gyémánt félkrajcárja című előadásért (rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica) 
A Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszócsoportjának A tök és a csikó című előadásért (rendezte: Szakszon Anna) 

A gyerekzsűri díja: 

A Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a helyi alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd című előadásáért 

A zsűri különdíjai: 

Benko Pálnak és Fero Mráznak, a füleki Zsibongó Kisszínpada tagjainak a kiemelkedő látványvilágért 
Pirigyi Máriának és Szabó Alicának, a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszócsoportja rendezőinek a kiváló színházpedagógiai munkáért 
Gál Ádám Vajknak, a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpada tagjának a kiváló színészi alakításért 
Hajas Renátának, a nyárasdi Tekergők Csoport tagjának a kiváló színészi alakításért 

Dusza István-díj: 

Vezérné Gonda Klárának, a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja rendezőjének, a gyermek bábos mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért

 
(as)

Ajánló