Pörzse: felháborító, hogy volt titkos ügynökök dolgozhatnak a magyar média élén
Az Országgyűlés sajtóbizottságának tagja azt mondta, hogy Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) februárban kinevezett vezérigazgatója "III/III-as ügynökként tevékenykedett Nádasdi néven." Az ellenzéki politikus Heltai Péter újságíróról is beszélt, aki szerinte "a jelenlegi médiatörvény egyik szülőatyja", korábban viszont Securitate-ügynök volt.
A Jobbik "döbbenten tapasztalja," hogy ezek az emberek mellett "a liberális megmondóemberek is a helyükön maradhatnak a választások után majdnem egy évvel is" - mondta Pörzse Sándor. A képviselő e csoport tagjaként Kert Attilát, a Magyar Televízió kommunikációs igazgatóját és Such Györgyöt, a Magyar Rádió volt elnökét, az egyszemélyes állami tulajdonban lévő filmstúdiók új vezetőjét nevezte meg.
Böröcz István február 9-én közleményben cáfolta, hogy ügynök lett volna. Heltai Péter tavaly decemberben elismerte a Hírszerzőnek, hogy kapcsolatban állt a román titkosszolgálattal, de azt mondta: soha nem teljesítette a rá kirótt feladatokat.




Hozzászólások (1):