2012. május 25. péntekMa: Orbán (HU), Urban (SK)Holnap: Fülöp (HU), Dušan (SK)« Küldj képeslapot!

Kényszerleszállást hajtott végre egy Obamát biztosító rendőrhelikopter

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
New York
|

Vízi kényszerleszállást hajtott végre egy New York-i rendőrségi mentőhelikopter, amelynek feladata az volt, hogy az ENSZ-Közgyűlésre érkező Barack Obama elnököt biztosítsa - közölte csütörtökön a metropolisz rendőrsége.

A helikopter fedélzetén hat rendőr, köztük két búvár tartózkodott. A helyi idő szerint szerda délután történt, műszaki hiba okozta balesetben senki sem sérült meg komolyabban. A kényszerleszállás közben ugyanakkor hogy az egyik rotorlapát elpattant, és beverte a szélvédőt.
A helikopter a brooklyni rendőrségi leszállópálya közelében ereszkedett a Jamaica-öböl vizére, a parttól mintegy 30 méterre. A pilóta felfúvatta a jármű mentőpárnáit.
A New York-i rendőrség szerint bevált gyakorlat, hogy az elnököt a városba érkezésekor a levegőbe emelt mentőhelikopterrel várják.

Hozzászólások (1):


  • 2010. szeptember 23. csütörtök 21:17
    obi-wan (nem ellenőrzött)