2012. február 9. csütörtökMa: Abigél (HU), Zdenko (SK)Holnap: Elvira (HU), Gabriela (SK)« Küldj képeslapot!

Elítélték Mikóczy Zoltánt

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Bukarest
|

Börtönbüntetésre ítélték első fokon Mikóczy Zoltánt, az Overdose versenyló tulajdonosát, szlovák állampolgárt és magyar állampolgárságú üzlettársát, Györke Dezsőt Romániában.

Cristian Monenci, a nagyváradi törvényszék szóvivője az MTI-nek elmondta: Mikóczyt egy év és hét hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték csődbűntett miatt, üzlettársára pedig két év és két hónapot szabtak ki. Az üzlettársat csődbűntett mellett magánokirat-hamisításra való felbujtásban is vétkesnek találták.

A két elítélt és jogi képviselői közvetlenül az ítélethirdetés után fellebbeztek.

Az ügyet másodfokon a szintén nagyváradi székhelyű Bihar megyei ítélőtábla tárgyalja majd. Tekintettel arra, hogy büntetőjogi esetről van szó, el lehet jutni egészen a legfelső bíróságig - magyarázta a szóvivő. 

A pénteki ítélet szerint a két üzletembernek vizsgálati fogságban kell maradnia a jogerős ítélet kihirdetéséig. A nagyváradi törvényszék emellett elrendelte a két elítélt Romániából való kiutasítását is.

Mikóczyékat azt követően tartóztatták le októberben Nagyvárad határában, hogy kamionokban el akarták szállítani a csődeljárás alatt álló élesdi (Alesd) húsüzemük 700 ezer lej (43 millió forint) értékű gépeit.

A két vállalkozót a húsüzem ügyvezető igazgatója jelentette fel a rendőrségen. Az igazgató azt állította, hogy a két férfi a szóban forgó gépek származási iratainak meghamisítására kényszerítette.

Hozzászólások (3):


  • 2009. november 7. szombat 20:44
    Gyúrunk vazze... (nem ellenőrzött)
  • 2009. november 6. péntek 18:54
    kereszteslovag (nem ellenőrzött)
  • 2009. november 6. péntek 17:32
    Névtelen (nem ellenőrzött)