2012. május 25. péntekMa: Orbán (HU), Urban (SK)Holnap: Fülöp (HU), Dušan (SK)« Küldj képeslapot!

Keményen beolvastak Ficonak a nyelvtörvény miatt

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Brüsszel
|

A szlovák törvényhozás által elfogadott új nyelvtörvény nem felel meg az európai standardoknak, és a kisebbségi nyelvek diszkriminációjához vezethet - jelentette ki Michael Gahler, az Európai Parlamenti külügyi bizottságának alelnöke.

Képarchívum

Álláspontja szerint e törvény következtében a kisebbségi nyelvek használata az élet bizonyos területein kifejezetten bűncselekménnyé válik. Ez nemcsak aránytalan, hanem abszurd szituációkhoz is vezethet, például olyan kulturális rendezvényen, amelyen csak a kisebbségi nyelvet beszélők vesznek részt, előbb szlovákul kell beszélni - mondta Gahler.

"Szlovákia így vét a bevett európai standardok ellen, és megszegi az Európa Tanács vonatkozó ajánlásait, mely a kisebbségi nyelvek használati lehetőségének bővítéséről beszél" - mondta az európai politikus.

"A szocialista-nacionalista kormány ismételten megmutatta, hogy nem tesz semmit a nemzetek békés együttélése érdekében. Fico úr handabandázása a Duna másik oldaláról tapasztalható irredentizmusról, mely indokolná a nyelvtörvényt, hallatlan. Fico úr és koalíciós partnerei lelkileg még nem értek meg Európára. Az előző kormány viszont bebizonyította, hogy a feszültségmentes kapcsolatok a nemzetek között nagyon is lehetségesek" - mondta a CDU-s képviselő.

Hozzászólások (32):