2012. május 25. péntekMa: Orbán (HU), Urban (SK)Holnap: Fülöp (HU), Dušan (SK)« Küldj képeslapot!

Anarchiától tart az SNS, ha Palko, Hlina és Matovič a parlamentbe jut

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Pozsony
|

A jelenlegi kormány eredményei alapján nem csoda, hogy a Gorilla-ügy miatti tüntetéseken banánt dobálnak az emberek, másrészt lehet, hogy a választások után a mostaninál "jóval nagyobb anarchia" lesz a parlamentbe olyan emberek miatt, mint Vladimír Palko, Alojz Hlina és Igor Matovič.

Ezt a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) első alelnöke mondta pénteken.

Andrej Danko elmondta, hogy a belügyminisztériumi hivatal vezetőjének, Vladimír Pčolinskýnak a testvére, Peter a Gorilla-tüntetések egyik szervezője. Vladimír Pčolinský pedig akkor is a tárcánál dolgozott, amikor azt Vladimír Palko vezette, Palko a Matovič irányítása alatt álló Egyszerű Emberek és Független Személyiségek listáján indul a március 10-i előrehozott választásokon.

Danko szerint a választóknak meg kell fontolniuk, hogy bevett pártokra voksoljanak, mert ha olyanok jutnak a parlamentbe, mint Palko, Hlina és Matovič, akkor mér senki se lesz képes megegyezni, és Isten mentse meg az országot ilyen anarchiától.