Szélsőséges bűntettért tavaly 52 embert ítéltek el
Az 52 elítélt közül ötnek letöltendő, 36-nak feltételes szabadságvesztés a büntetése, tíz személyt pedig pénzbírsággal sújtottak.
Szlovákiában körülbelül kétezer hazai és külföldi szélsőségest tart nyilván a rendőrség. Elsősorban jobb- és baloldali, valamint vallási szélsőségesekről van szó. A legtöbb ilyen egyén Pozsony megyében él - tájékoztatott Michal Slivka, az Országos rendőr-főkapitányság szóvivője.
Az idei első félévben a rendőrség 143 olyan bűncselekményről szerzett tudomást (részben a világhálónak köszönhetően), amelynek a fajgyűlölet áll a hátterében, rasszista az indítéka. Hetvenhárom esetet sikerült is felderíteni.
A rendőrség rendszeresen figyeli az internetes oldalakat, s például lakossági bejelentéseket is kap az internetes fórumokon tapasztalt szélsőséges megnyilvánulásokról.




Hozzászólások (0):