2012. május 25. péntekMa: Orbán (HU), Urban (SK)Holnap: Fülöp (HU), Dušan (SK)« Küldj képeslapot!

Bugár az állampolgársági és a nyelvtörvényről

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Pozsony
|

Bugár Bélának nincs semmi gondja azzal, hogy a Ján Slota vezette Szlovák Nemzeti Párt (SNS) az alkotmánybírósághoz akar fordulni az államnyelvtörvény módosítása miatt. A Híd elnöke erről az RTVS Öt perc múlva tizenkettő című vasárnapi televíziós vitaműsorában nyilatkozott.

Pavol Paška, a Smer-SD alelnöke nem tudott véleményt mondani arról, hogy támogatják-e Slotáék alkotmánybírósági beadványát, de nem tartja helyesnek, hogy törvénysértés esetén nem előírt, hanem csak lehetséges a szankcionálás. A jogszabály alapján lehetőség van arra, hogy 50-2500 eurós bírságot szabjanak ki, de nem kötelező a pénzbüntetés.

Bugár elmondta, az állampolgársági törvény tervezett módosításáról Igor Matovič (SaS-frakció/Egyszerű Emberek) képviselővel is tárgyalt. Érti, hogy Matovič új párt alapítására készül, és keresi a témákat, miközben az SNS választóit is szeretné megszólítani. A Híd elnöke elmondta, hogy kettejük megbeszélésén semmiről sem született köztük megállapodás, és Matovičot figyelmeztette, milyen következményei lehetnek, ha nem teljesül a kormány programnyilatkozatában foglalt vállalás.

Paška közölte, hogy Matovič a koalíción belül akar aláírásokat szerezni az állampolgársági törvénnyel kapcsolatos saját javaslataihoz, és a Smer-SD fontolgatja, hogy támogassa őt. Ha ez bekövetkezik, Bugár szerint az egész koalíció számára problémát fog jelenteni.

Hozzászólások (6):