2012. május 26. szombatMa: Fülöp (HU), Dušan (SK)Holnap: Hella (HU), Iveta (SK)« Küldj képeslapot!
"Végképp nem a videofelvételről van szó" - mondta a külügyminiszter

Kubiš a dunaszerdahelyi rendőrattakról

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Pozsony
|

Nem tartja a szlovák diplomácia kudarcának Ján Kubiš leköszönő külügyminiszter a szlovák-magyar viszony romlását. "E téren a diplomácia csak segíthet, nem ronthat, ha éppen valamit nem csinál valahogy ügyetlenül" - fogalmazott.

A miniszter úgy véli, a Magyarországgal kapcsolatos problémák még az előző, Mikuláš Dzurinda vezette kormány idején keletkeztek.
Megerősítette, a szlovák félnek változatlan a dunaszerdahelyi rendőrattakkal kapcsolatos álláspontja. Bár Magyarország az ügyben az Európa Tanácshoz fordult, Kubiš szerint nem gyenge Pozsony pozíciója.
A miniszter kitért a válaszadás elől, amikor a SITA hírügynökség azt kérdezte: miért nem adja át Pozsony Budapestnek a tavaly november elsejei dunaszerdahelyi DAC-Slovan meccsen végrehajtott rendőri fellépésről készült hivatalos videofelvételt. "Végképp nem a felvételről van szó" - jegyezte meg ezzel kapcsolatban. Meglátása szerint Magyarországon kezdettől nem úgy kezelik az ügyet, mint garázdaság miatti fellépést, hanem mint magyarverést. (SITA)

Hozzászólások (1):