2012. május 25. péntekMa: Orbán (HU), Urban (SK)Holnap: Fülöp (HU), Dušan (SK)« Küldj képeslapot!
A mintegy 20 ezer alkalmazottat foglalkoztató cseh Škoda Auto gépkocsigyártó alkalmazottainak több mint a 3%-ától válik meg

870 fős leépítés a Skodánál

Cikk küldése ismerősnekCikk nyomtatása
Mladá Boleslav
|

A mintegy 20 ezer alkalmazottat foglalkoztató cseh Škoda Auto gépkocsigyártó alkalmazottainak több mint a 3%-ától, vagyis mintegy 870 embertől válik meg – nyilatkozta Jaroslav Povšík, az ágazati szakszervezet vezetője.

Míg korábban csak az ügynökségeken keresztül alkalmazott munkásoktól váltak meg, az elkövetkező időszakban a szerződéses alkalmazottak egy része is utcára kerülhet. Jaroslav Černý, a Škoda Auto szóvivője korábban bejelentette, december 18-ától három hétre teljesen leállnak. Elsősorban Németországban,de Csehországban is csökkent az érdeklődés a járműveik iránt, ezért kényszerültek erre a döntésre. Idén legalább 700 ezer Škodát kívántak értékesíteni, de a legjobb esetben is csak 690 ezretadnakel. (SITA)