Kotlebáék újra gyülekeznek
ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ
Jolsva (Jelšava)/Kövi (Kameňany). Tüntetést szerveznek szombatra Marián Kotlebáék a Nagyrőcei járásban lévő két településen. A gyülekezést mindkét önkormányzat engedélyezte, mert a szervezők eleget tettek minden hivatalos és törvényes előírásnak.
„Hivatalos kérvényt nyújtottak be, és nem sértettek törvényt. A főtéren szerették volna megtartani a rendezvényt, de biztonsági okokból csak a futballpálya előtti parkolóban gyülekezhetnek. Kötelességem volt jelenteni a rendőrségnek a tervezett megmozdulást, amit meg is tettem. A rendőrség biztosított afelől, hogy felügyelnek a rendre és a biztonságra” – mondta Milan Kolesár, Jolsva polgármestere. Sok jolsvait nyugtalanít a készülő rendezvény. „Kértem a lakosokat, hogy a gyülekező ideje alatt inkább tartózkodjanak otthon” – mondta a polgármester. A kérvényben mintegy ötvenes létszámú csoportot jelentettek be.
Köviben hasonló a helyzet. Mária Zuzindláková polgármester is azt mondta, nem volt oka arra, hogy megtiltsa a rendezvény megtartását. A rendőrség itt is felügyel majd a rendre, a helyi illetékesek pedig igyekeznek megnyugtatni a lakosságot. (kov)



