MÁRCIUS 15-EI MEGEMLÉKEZÉSEK

A peredi csata emlékműve(Képarchívum)

Március 13. (péntek)

Farkasd – 8.00: emlékünnepség az alapiskolában; Tallós – 9.30: emlékünnepség az alapiskolában; Galánta – 10.00: emlékünnepség a Kodály Zoltán Gimnáziumban; Sókszelőce – 10.00: emlékünnepség az alapiskolában; Galánta – 11.30: emlékünnepség a Kodály Zoltán Alapiskolában; Pered – 12.30: rendhagyó irodalomóra az alapiskolában, koszorúzás; Felsőszeli – 13.30: koszorúzás a kopjafánál, 14.00: ünnepi műsor a kultúrházban; Tallós – 17.30: koszorúzás a Hősök szobránál; Királyrév – 17.30: koszorúzási ünnepség a templomkertben; Feketenyék – 18.00: ünnepi megemlékezés a kultúrházban.

Március 14. (szombat)

Vágsellye – 16.00: ünnepi megemlékezés a Feketeházy János Magyar Házban; Nádszeg – 16.30: ünnepi szentmise, majd megemlékezés a templomkertben; Nemeskajal – 16.30: koszorúzás a kopjafaparkban, ünnepi megemlékezés a kultúrházban.

Március 15. (vasárnap)

Pozsony – 12.00: az 1848/49-es magyar szabadságharc 161. évfordulója alkalmából tartandó ünnepi megemlékezés és Petőfi Sándor szobrának megkoszorúzása a Medikus kertben (a Kórház és az Augusztus 29-e utcák kereszteződése). Ünnepi beszédet mond Szörényi László irodalomtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének igazgatója, közreműködnek: a somorjai Híd vegyes kar Hecht Anna vezetésével, verset mond Boráros Imre színművész. (jom)

Taksony – 8.00: ünnepi szentmise, majd koszorúzás a Hősök szobránál; Nagyfödémes – 9.00: ünnepi szentmise, majd koszorúzás a temetőben; Deáki – 11.00: koszorúzás a református templomnál; Vízkelet – 11.00: koszorúzás a kopjafánál; Negyed – 13.30: emlékünnepség a temetőben; Alsószeli – 14.00: ünnepi megemlékezés a temetőben, majd 15.00-kor az emlékműnél; Farkasd – 14.00: ünnepi műsor a kultúrházban; Galánta – 14.00: koszorúzási ünnepség a temetőben; Diószeg – 15.00: kultúrműsor a kultúrház emeleti tanácstermében; Hidaskürt – 15.00: koszorúzási ünnepség a Széchenyi-emléktáblánál; Sókszelőce – 15.00: ünnepi megemlékezés a kultúrházban; Tósnyárasd – 15.00: koszorúzási ünnepség a Flórián-szobornál; Vágkirályfa – 15.00: koszorúzási ünnepség a temetőben; Vezekény – 15.00: koszorúzási ünnepség az emlékműnél; Jóka – 15.30: koszorúzási ünnepség a temetőben; Nemeskosút – 16.00: ünnepi megemlékezés a kultúrházban; Pered – 16.30: koszorúzási ünnepség az 1849-es peredi csata emlékművénél, 18.00: ünnepi megemlékezés a kultúrházban. (gl)

Somorja – 16.00 és 18.48: koszorúzási ünnepség 1848. március 15. tiszteletére a Pipagyújtó emlékműnél a Csemadok somorjai és tejfalui alapszervezete, valamint a vmk közös szervezésében. Szónok: Bauer Győző. 18.48-kor március 15-ei ünnepi műsor a művelődési központban az Insomnia reborn és a Madách Imre Gimnázium diákjainak közreműködésében. (jom)

Március 16. (hétfő)

Nagymácséd – 8.30: szentmise, 9.30: koszorúzás az alapiskolában, 10.30: ünnepi műsor a kultúrházban; Nádszeg – 11.00: ünnepi megemlékezés az alapiskolában; Zsigárd – 17.00: ünnepi megemlékezés a református templomban.

Március 17. (kedd)

Vága – 16.30: ünnepi megemlékezés a kultúrházban. (gl)

Címkék 

Ajánló