Olcsóbb lesz a korcsolyázás
B. JÓZAN MÓNIKA
Dunaszerdahely. A meglehetősen kései, december 20-i nyitás óta több mint kétezren látogattak ki a város és a régió egyetlen jégpályájára. Egyelőre a tavalyi, borsosabb áron lehet hódolni ennek a téli sportnak, de januártól csökkentik a belépti díjakat.
A 2007-es áremelés miatt 50 százalékkal esett vissza az érdeklődés az előző szezonhoz képest – tudtuk meg Ollé Lajostól, a műjégpálya vezetőjétől. Ezért fogadta örömmel ő is, és az érdeklődő közönség is, hogy a képviselő-testület decemberi döntésének értelmében januártól újra csökkennek az árak. Gyerekeknek 100 helyett 60 korona (2 €), helybéli lakosoknak járó kedvezményre jogosító Pro DS kártyával pedig 30 korona (1 €) lesz a két órára szóló jegy. Felnőtteknek 3 eurót, Pro DS kártyával pedig 2 eurót kell fizetni.
A kései nyitást a városi sportcsarnok építése indokolta, amelyet végül ideiglenes kerítéssel választottak le a jégpályához tartozó területről. A döntés indokolt volt, a téli iskolai szünet alatt ugyanis sokan kilátogatnak a pályára. A karácsonyt követően napi 350–580 személy fordult meg a létesítményben. Naponta tíztől 18 óráig, szombatonként 20 óráig tart nyitva a pálya, este pedig a jégkorongcsapatoké a terep. Mivel a számukra kiszabott pályabérlet összege nem változott, idén sem mutatkozik akkora kereslet, mint egykor. A vágsellyei és a nagyszombati pálya olcsóbb, óránként kevesebb mint 3000 koronásba kerül. „Szeretnénk, ha a gyerekek számára elérhető lenne ez az egyedüli szórakozás, már csak azért is, mert itt nem lehet dohányozni, drogozni és inni, mert állandó felügyelet alatt vannak” – nyilatkozta Ollé Lajos, a jégpálya részlegvezetője.



